Folie ochronne i antywłamaniowe

Folie ochronne i antywłamaniowe czynią zwykłe szkło okienne odpornym na rozbicie oraz zapobiegają związanym z tym konsekwencjom.

Stosowane są w celu zapewnienia bezpieczeństwa osób, obiektów, urządzeń. Są to folie bezbarwne, co stanowi element zaskoczenia dla potencjalnego intruza. Dzięki temu folie te nie zniekształcają widoku, dlatego mogą być stosowane w mieszkaniach prywatnych jak i w witrynach sklepowych.

O wysokiej jakości oferowanych przez nas folii świadczą atesty wytrzymałościowe i higieniczne potwierdzone certyfikatami wydanymi odpowiednio przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie (klasa bezpieczeństwa 01, P1A, P2A) oraz Państwowy Zakład Higieny. Folie różnią się grubością i odpornością na przebicie.

Folie ochronne (bezpieczne) 140-mikronowe (4MIL) trzymają w ramach okiennych kawałki rozbitego szkła zapobiegając wszelkim zranieniom. Dzięki nim odłamki szkła nie dostaną się do produktów spożywczych. Są stosowane w przedszkolach , szkołach, zakładach spożywczych , kuchniach, stołówkach, mieszkaniach prywatnych.

Folie antywłamaniowe 250-mikronowe (8MIL) klasy bezpieczeństwa P1A oraz 360-mikronowe (12MIL) klasy bezpieczeństwa P2A stanowią doskonałą alternatywę dla mało estetycznych krat czy rolet. Montowane są w oknach plastikowych (pod listwy boczne) lub aluminiowych (pod uszczelki) co znacznie wydłuża jej sforsowanie.

W celu zwiększenia wytrzymałości szyb, a jednocześnie chcąc ograniczyć wgląd do pomieszczenia na każdy rodzaj folii zabezpieczającej możemy nakleić folię matową.